December is een feestmaand, althans dat zou het moeten zijn voor iedereen. Een maand vol momenten waarop we elkaars gezelschap zoeken om in de beslotenheid van de huiskamer, de kerk of de concertzaal gezamenlijk het leven te vieren. Dat hoeft helemaal niet gepaard te gaan met dure cadeaus. Een kleine attentie, in de letterlijke betekenis van aandacht, is op zich al een prachtig geschenk. Dat is namelijk waar veel ouderen naar hunkeren. Juist in deze gure en donkere dagen voor Kerst worden velen pijnlijk geconfronteerd met eenzaamheid. In de loop der jaren zijn steeds meer dierbaren uit de omgeving weggevallen en door fysieke ongemakken (en helaas vaak ook angstgevoelens) is men aan huis gebonden. Hoeveel moeite is het om – juist in deze maand – even dat telefoontje te plegen naar die tante, even bij die weduwnaar in de straat aan te kloppen of uw buurvrouw uit te nodigen voor een kopje thee? Met het MAX Maakt Mogelijk Kerstdiner, de Proms en onze radio- en televisie-uitzendingen hopen wij iedereen de komende weken wat meer warmte in het hart te bezorgen.
Feestmaand
09 december 2014- Column van Jan
Deel dit artikel:
Enthousiast over MAX Magazine?
Ook interessant
Column Jan Slagter: Barmhartigheid
29 april 2025Jorge Mario Bergoglio was zijn echte naam. Hij koos voor de naam Franciscus, omdat hij zijn grote voorbeeld Franciscus van Assisi wilde navolgen, die na een turbulente jeugd koos voor een leven in soberheid, gebed en dienstbaarheid aan de minder bedeelden.
Lees meer
Column Jan Slagter: Honger
22 april 2025Vorige week was ik kort in Zuid-Afrika om er een kleine dorpsgemeenschap te bezoeken, twee uur rijden van Kaapstad. Bijna iedereen was daar werkloos, met als gevolg geen inkomen, armoede en vooral honger.
Lees meer