Emile Bode’s tips voor het schoonmaken van de ramen
26 oktober 2024
Instagram
Tips van Emile Bode
Emile Bode geeft u iedere week handige huishoudelijke tips. Deze keer legt hij uit hoe hij de ramen schoonmaakt: van de ideale schoonmaakdoek voor streeploze ramen tot tips voor het wassen van vitrage.
Op een mooie maandagmiddag zei mijn vrouw dat de ramen nodig moesten worden schoongemaakt. Van binnen en van buiten. Ik zag de noodzaak er niet direct van in. Bovendien zijn onze ramen allemaal in kleine ruitjes onderverdeeld en dan praat je alleen al op de begane grond over 88 ruitjes. Met twee vermenigvuldigd als je ook de buitenkant doet.
Veel spinnen
Als ik vrijgezel zou zijn, zou ik deze ruitjes niet zo vaak schoonmaken, want het vuil vult mijn gedachten niet. Maar als deeltijd-pensionado bood ik aan haar te helpen. Met een microvezeldoekje moest ik eerst de roedes en de vensterbanken met estriken (tegels) reinigen. Er waren inderdaad veel spinnen. Daarna reinigde ik de ruiten met een microvezeldoekje, enkel met water. Vervolgens maakte ik het droog met een zogeheten raamset, de hoekjes deed ik met een ander doekje.
Schoonmaakdoeken voor de ramen
De schoonmaakartikelen heb ik allemaal gekocht op de website benvenido.nl. Dan gaat het om de raamset maxi, droogdoeken, raamdoeken en glaswonderdoeken. Normaliter maak ik geen reclame voor producten, maar ik weet niet waar ik deze doeken anders kan kopen. Rotterdammer Benvenido werkt alleen en staat een paar dagen per week op markten. Ik heb het daar ook getest.
Vitrage in de wasmachine
Toen ik begon met schoonmaken, zei mijn vrouw: “De vitrage is ook zo vies.” Ik heb de vitrage één voor één verwijderd. Twee stuks gingen in onze bijna twintig jaar oude wasmachine en na 20 minuten op 30 graden waren ze al schoon. In een mum van tijd was de vitrage al uitgehangen.
Rust
De ruitjes zijn weer om te zoenen, de vitrage hangt prima; tijd voor de beentjes op de bank.
Dit artikel staat in MAX Magazine nummer 43. Bent u geen abonnee, maar wilt u iedere week genieten van puzzels, weetjes, interviews en programma-informatie? U kunt hier abonnee worden.
Emile Bode is al 50 jaar journalist: 4 jaar regionaal, 38 jaar voor De Telegraaf en nu 8 jaar voor MAX Magazine. Hij is naast huishoudcolumnist ook schrijver van de meest uiteenlopende reportages. Bovendien heeft hij 17 boeken op zijn naam over allerlei facetten van het leven.
Tegenwoordig is er vooral ergernis over ‘die noodzakelijke reclameblokken’, maar dat was vroeger wel anders. In de jaren 80 bleef je met het gezin bij de reclames gewoon voor de tv zitten.
Tijs van den Brink: ‘Het is een reële gedachte dat ik ga dementeren’
12 maart 2025
EO-presentator Tijs van den Brink (54) werd afgewezen door de academie voor lichamelijke opvoeding. Zijn noodgreep ‘dan maar studeren voor journalist’ zette de toon voor de rest van zijn leven.