Smartlappen, liedjes van vroeger en ook wat recente Hollandse hits: ze zijn wekelijks te horen op het strand in de Spaanse kustplaats Benidorm. Elke donderdag komt een gelegenheidskoor van amateurs daar bij elkaar om samen te zingen. Inmiddels zingen wekelijks zeker honderdvijftig mensen luidkeels mee.

Terwijl de eerste klanken van ‘Mooi was die tijd’ van Corry Konings uit de speaker komen, kijkt Joop Brands (81, foto onder), voormalig voorzitter van het Rotterdams Operakoor, tevreden om zich heen. Tientallen pensionado’s hebben zich om hem heen verzameld. Allemaal hebben ze de tekst van het nummer uitgeprint voor zich en gezamenlijk zetten ze de eerste woorden in. Op de achtergrond het zachte ruisen van de zee, een stralend zonnetje en een boulevard waar mensen even stil staan, om te kijken naar het bijzondere tafereel dat zich op het strand afspeelt.

Klein evenement

Elke week in de winterperiode komt een groep pensionado’s bij elkaar op het strand van de Spaanse kustplaats Benidorm om een uurtje samen te zingen. Ze brengen ‘Ik hou van Holland’ en ‘Ketelbinkie’ ten gehore, maar ook de recentere hit ‘Engelbewaarder’. Wat begon met een stuk of tien be­vrien­de amateur­zangers, is inmiddels uitgegroeid tot een klein evenement waar door velen wekelijks naar wordt uit­­geke­ken. “Ik zag geregeld Spanjaarden zingen op het strand”, zegt Joop na afloop van de zangpartij. “Ik ben zelf jarenlang lid geweest van het Rotterdams Operakoor en was ook een tijdje de voorzitter, dus dat sprak me direct aan. Zingen is leuk en een fijne manier om even je sores te vergeten. Niet dat ik die heb hoor. Via Facebook (socialmediaplatform, red.) heb ik een keer gevraagd of mensen zin hadden om een uurtje bij elkaar te komen en wat liedjes te zingen.”

‘Het gaat om de gezelligheid’

Het bleek een schot in de roos in de badplaats waar veel Nederlanders overwinteren. Steeds meer mensen haakten aan via de Facebookgroep ‘Zingen in Benidorm’. Elke maand wordt een nieuwe lijst van liedjes samengesteld waarbij het gaat om de gezelligheid. Het gelegenheidskoor komt nog tot eind deze maand elke donderdagochtend samen op de boulevard van het Levante-strand bij het Duitse huis. Daarna wordt het ontbonden, om begin november weer opnieuw op te starten.”

Joop snapt wel waarom het zanguurtje zo’n succes is. “Ik overwinter hier samen met mijn vrouw, maar veel mensen komen alleen. Door het zang­uurtje is er een sociaal netwerk ontstaan van mensen die er voor elkaar zijn. Daar genieten we allemaal van.”

Tekst: Chantal Blommers

Dit artikel staat in MAX Magazine nummer 11. Bent u geen abonnee, maar wilt u iedere week genieten van puzzels, weetjes, interviews en programma-informatie? U kunt hier abonnee worden.

Enthousiast over
MAX Magazine?

Cover Max Magazine editie 11
MAXMagazineshop.nl

Stoomstrijkijzer met Waterreservoir of Draadloos, Vanaf € 39,95